Ефективність застосування галотерапії

соляна кімната hol 2

Як вже неодноразово згадувалось, галотерапія відома у багатьох країнах світу. Ось, до прикладу, думка фахівців однієї з центральних дитячих клінік Республіки Білорусь:
«Перебування в соляній кімнаті перериває контакт із зовнішніми несприятливими факторами (алергени,шум та ін.) Здійснює позитивний психоемоційний і антидепресивний вплив. Легкі негативні аероіони, присутні в соляній кімнаті (галокамері), стабілізують процеси вегетативної регуляції, сприятливо діють на серцево-судинну, ендокринну систему, шлунково-кишковий тракт.

Висока ефективність галотерапії, відсутність побічних реакцій, можливість чіткого дозування концентрації сухого хлориду натрію дозволяє з успіхом використовувати цей метод в педіатрії. Абсолютно точно доведено, що відвідування соляної кімнати навіть просто з профілактичною метою в осінньо-весняний період дозволяє значно знизити ймовірність захворювання дітей і підлітків, а також ризик ускладнень в порівнянні з тими, хто такий курс не прийняв. Більше 1/3 сьогоднішніх школярів і дітей дошкільного віку відносяться до категорії «часто і тривало хворіють». Таких дітей потрібно не тільки лікувати, але й, що краще – попереджати виникнення інфекції, проводити загальне оздоровлення.

10-20 щорічних процедур галотерапії зміцнюють імунітет дитини, мають протизапальну, ліквідують наслідки прийому антибіотиків, також дозволяють значно зменшити призначення лікарських антибактеріальних засобів, що сприяє запобіганню виникнення дисбактеріозів і алергічних реакцій у дітей.

Дітям з факторами ризику (часті ГРВІ, ЛОР-патологія, полінози, перенесені гострі бронхіти і пневмонії, обтяжена спадковість, пасивне куріння) особливо показана бронхіальна гігієна з допомогою галотерапії.

За допомогою галотерапії реалізується ефективна профілактика і лікування алергії (алергічний риніт, респіраторний аллергоз, поліноз, алергічний дерматит, астма). Досягається переривання контакту з алергеном і ефективна елімінація чужорідних частинок.

Ефективність застосування галотерапії для профілактики і лікування захворювань у дітей доведено науково і клінічно. У 90% випадків курси галотерапії захищають дітей на 5-7 місяців від ГРВІ та грипу, а решта дітей значно легше переносять хворобу і швидше одужують.»

З повним текстом статті можна ознайомитися за посиланням:

http://www.gcgdp.by/med-help-3/galoterapiya.html