Багато історій починається з проблеми… з намагання знайти її вирішення… Початком історії Salina hol стала проблема з якою, мабуть, знайома більшість батьків України, – це проблема здоров’я своїх дітей.


Часті застуди, бронхіт, нежить з перших днів навчального року… Знайома ситуація? В нашому випадку це стало звичним явищем, відвідування школи/дитячого садочку по графіку: два тижні лікуємося вдома – тиждень в очікуванні лікування). Звичайно ж, це не найгірші проблеми, що можуть виникнути у дітей із здоров’ям, але з часом стало нестерпно спостерігати як діти мало не всю ніч не можуть заснути через задушливий кашель та закладений ніс, проводять час вдома з горою пігулок та антибіотиків – ось ця пігулка від кашлю, ця – від нежитю, ця – для зняття температури, ця – для шлунку та печінки, щоб вони витримали дію попередніх… і так по колу.

Нестерпно було спостерігати як діти, що займаються спортом були змушені постійно пропускати тренування, тому що сиділи вдома з температурою та їли пігулки. Ось так, з намаганням виправити це, ми дізналися про цілющі властивості солі.

Спочатку була поїздка у соляну шахту Величка, що неподалік Кракова, Польща. Згодом нам випала нагода відчути вплив солі на організм у Мішкольці, Угорщина.

Але по справжньому ми були вражені ефектом від повітря, насиченого частинками солі у соляній шахті містечка Турда, що в Румунії.

Після цього нам стало відомо, що цей метод оздоровлення людство використовує сотні років. Також стало відомо про те, що мікроклімат соляних шахт можна відтворити у спеціальних “галокамерах”, – приміщеннях обкладених необробленим соляним камінням, в яких додатково повітря насичується частинками солі спеціальними пристроями – галогенераторами.

Такий метод використовується у багатьох країнах – Польща, Румунія, США, Канада, Великобританія, Ізраїль та ін. Існують такі заклади і в Україні, проте в Хмельницькому, нажаль закладу, що відповідав би цим параметрам, та був доступний до відвідування з дітьми не виявилося. Ось так і з’явився намір створити заклад, що дасть змогу ознайомитися з цілющими властивостями соляного повітря, відчути на собі його вплив.

Для будівництва безпосередньо самих соляних кімнат, “галокамер” було залучено підрядника – ТОВ “Соліком”, підприємство з досвідом у цій сфері не один десяток років, виконує подібні замовлення і за межами України, при будівництві використано соляне каміння з Солотвинських родовищ, хімічний склад якого вважається одним з найкращих у світі.

При створенні концепції закладу ми намагалися поєднати кращі моменти подібних закладів як в Україні так і за кордоном. Для цього ми подолали тисячі кілометрів шляхів поверхнею Землі та сотні метрів її надрами), десятки годин були проведені нами на глибині понад 200 метрів та сотні годин перед монітором ноутбука), десяток літрів кави випито в різних містах в чотирьох країнах Європи при дослідженні питання галотерапії)…

Результат цих пафосних цифр Ви можете побачити у м. Хмельницький, Проспект Миру 73/2. Будемо раді вітати Вас у Salina hol, до речі, що в перекладі з румунської означає “соляна зала”)